Strona główna
Na tarczy w polu błękitnym podkowa złota, ocelami prosto do góry obrócona, w jej środku krzyż kawalerski złoty. Na hełmie, nad koroną jastrząb, z skrzydłami trochę do lotu wzniesionymi, z dzwonkami i pęcinami, w szponie prawej trzyma takąż podkowę z krzyżem jako na tarczy
 
Wstep
Stronę tę stworzyłem w 2006 roku jako prezent świąteczny dla mojej najbliższej rodziny.

Są tutaj zawarte pewne , cząstkowe informacje dotyczące  Wodzińskich , oraz rodzin z Wodzińskimi związanymi.

Strona ta nie jest pozycjonowana w żadnych przeglądarkach, ponieważ chciał bym aby była ona jedynie źródłem ciekawych informacji dla moich najbliższych.

Tego typu projekty są często niezrozumiale przez wielu odbierane negatywnie, dlatego jeżeli jesteś tutaj przez przypadek, to potraktuj zawarte informacje jako ciekawostki historyczne.

Strona ta zawiera na tym etapie wiele błędów, które będę sukcesywnie poprawiał.

Istnieją też problemy z polskimi znakami na niektórych podstronach.

Stronę tę tworzyłem w dużej mierze w oparciu o drzewo genealogiczne Wodzińskich (jego elektroniczna wersja), drzewo genealogiczne Rzewuskich, pracę Dr.Marka Miniakowskiego ("Ci wielcy Polacy to nasza rodzina")  oraz informacje ogólnie dostępne w internecie (np. życiorysy sławnych osób.np. Wikipedia).
Mam nadzieje, że autorzy tekstów oraz zdjęc nie będą mieli mi za złe, iż niektóre z nich wykorzystałem (tam gdzie tak się stało oczywiście podaję autora i link źródła)

Strona jest w ciągłej budowie


Maciej Wodziński

 
(C) 2018 joomla1
Maciej Wodzinski